DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 lutego 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Wystawa „Pasje naszych czytelników

Wystawa „Pasje naszych czytelników

Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach od 8-15 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała wystawę pt. „Pasje naszych czytelników". Swoje rękodzieła artystyczne zaprezentowało w bibliotece 11 osób.
Podczas tej niezwykłej wystawy nasi czytelnicy mogli podziwiać: przepiękne chusty kamelowe, lampy witrażowe, szklaną biżuterię, mandale–wyszywane kordonkiem, bieżniki, serwety szydełkowe, hafty richelieu, kwiaty z bibuły, torby oraz wiele innych ciekawych prac.

Wystawa miała już VI edycję i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych ale również wśród dzieci z Przedszkola nr1 w Łęczycy , które w tych dniach wraz z Panią bardzo chętnie odwiedziły Bibliotekę.
Celem takiej wystawy było przedstawienie zainteresowań i pasji osób korzystających z biblioteki.

Same pomysłodawczynie: Agnieszka Kowalska i Katarzyna Skopiak  przyznają, że zorganizowanie wystawy pozwoliło im bliżej poznać swoich czytelników
a osobom  biorącym udział, dało możliwość pokazania i pochwalenia się swoimi życiowymi pasjami. Miłym zaskoczeniem dla organizatorek jest zwiększająca się co roku liczba uczestników ale również osób, które w tych dniach odwiedziły bibliotekę i wypożyczając książki chętnie podziwiały wystawę.

Na zakończenie wystawy, które odbyło się 24 maja, zaproszono do biblioteki wszystkie osoby, które zaprezentowały swoje prace. Miłym zaskoczeniem były przygotowane przez uczennice Gimnazjum w Topoli Królewskiej warsztaty artystyczne pt. ”Kule kąpielowe”. Dziewczyny bardzo chętnie pokazały Paniom jak można prostym, domowym sposobem wykonać pachnące kule do kąpieli.
Następnie przy  słodkim poczęstunku  wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali podziękowania od  Pani Dyrektor MiPBP w Łęczycy. Organizatorzy mają nadzieję, że chętnych do pokazania swoich umiejętności artystycznych nie zabraknie i z roku na rok będzie przybywało nam chętnych osób.agnieszka, 30-05-2018, odsłon: 281

Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki