DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 czerwca 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

„Początki niepodległości w Łęczycy”

„Początki niepodległości w Łęczycy”

W sobotę 15 września 2018 r. na terenie Łęczycy odbyła się gra miejska pt.”Początki niepodległości w Łęczycy”. Głównym celem gry było zapoznanie dzieci i młodzież z wydarzeniami 1918 r. Uczestnicy gry wcielili się w mieszkańców Łęczycy sprzed 100 lat. W grze brało udział 5 drużyn ze szkół podstawowych i średnich z Łęczycy wraz z opiekunami -Szkoły Podstawowej Nr3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespołu Szkół im Jadwigi Grodzkiej i Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.Każdy z uczestników otrzymał opaskę z napisem „KOMITET OBYWATELSKI M. ŁĘCZYCY-STRAŻ BEZPIECZEŃSTWA”, kopie gazety „Lenczycaer Kreisblatt” wydawanej w Łęczycy przez władze niemieckie. Wszystkie drużyny bezbłędnie rozwiązały zadania związane z historią miasta. O zwycięstwie zadecydowało ostatnie zadanie sprawnościowe, które odbyło się na dziedzińcu Zamku w Łęczycy. Na zakończenie uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe dyplomy wzorowane na dyplomach jakie otrzymali faktyczni uczestnicy rozbrajania żołnierzy i policjantów niemieckich w 1918 roku. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy. Nagrodą dla każdej drużyny była edukacyjna gra planszowa. Po trudach zagadek historycznych i sprawnościowych na wszystkich czekał ciepły posiłek.

Grę zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przy czynnym udziale Muzeum w Łęczycy, Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy i Starostwa Powiatowego w Łęczycy.

Grę zorganizowano w ramach projektu „Śladami naszej historii” dofinansowanego przez Fundacje BGK im. J.K.Steczkowskiego w konkursie „Na 100 Niepodległa”.admin, 19-09-2018, odsłon: 360

  
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki