DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: bpleczyca@poczta.onet.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4eczyca@wp.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@op.pl.

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 stycznia 2018
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Uroczyste podsumowanie projektu podróżniczo-literackiego „Podróże po Regałach”

Uroczyste podsumowanie projektu podróżniczo-literackiego „Podróże po Regałach”

30 listopada 2017 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste podsumowanie projektu podróżniczo-literackiego „Podróże po Regałach”, który Biblioteka realizowała w partnerstwie z PTTK „Ziemia Łęczycka”. 



Przedstawiono prezentację z wszystkich działań w ramach projektu „Podróże po Regałach, oraz film „Porażka Boruty”, który powstał na warsztatach „Animacji poklatkowej”. Wręczone zostały nagrody dla finalistów konkursów fotograficznego i plastycznego. Przygotowano również wystawę nagrodzonych konkursowych fotografii i prac plastycznych oraz fotografii i prac plastycznych powstałych na warsztatach, którą będzie można oglądać do końca roku w siedzibie biblioteki.

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna– Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej”
W konkursie udział wzięło 146 osób w trzech kategoriach wiekowych:
I grupa: klasy IV – VI szkół podstawowych – 70 osób,
II grupa: klasy VII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne – 37 osób,
III grupa: szkoły średnie – 39 osób.
Nagrody przyznano:
1 grupa – wybrano 47 najlepszych zdjęć, nagrodzono 35 osób:
I miejsce (2) – Alicja Granosik – SP w Daszynie;
Martyna Malanowska – SP w Wilczkowicach;
II miejsce (3)– Mateusz Szczepański – SP Nr3 w Łęczycy;
Aleksandra Wojtczak – SP Nr3 w Łęczycy;
Zuzanna Kocik – SP Nr3 w Łęczycy

III miejsce (4)– Paulina Sobczyk – SP Nr3 w Łęczycy;
Hubert Wszelaki – SP w Błoniu;
Stanisław Stańczyk – SSP w Topoli Król.;
Magdalena Gładysz – SP w Czernikowie;
Wyróżnienia (26)– Natalia Bieniak – SP Nr3 w Łęczycy; Malwina Grzyb – SP Nr3 w Łęczycy; Oliwia Krysiak – SP Nr3 w Łęczycy; Aleksandra Chrzanowska – SP Nr3 w Łęczycy; Michalina Sierakowska – SP Nr3 w Łęczycy; Maciej Misiak – SP Nr3 w Łęczycy; Eryk Szajrych – SP Nr3 w Łęczycy; Natalia Jakubowska – SP Nr4 w Łęczycy; Hanna Sitnik – SP Nr4 w Łęczycy; Zuzanna Szymańska – SP Nr4 w Łęczycy; Julia Żelechowska – SP Nr4 w Łęczycy; Wiktor Drozdowski – SP w Starej Sobótce; Amelia Szymczak – SP w Grabowie; Marcel Heftowicz – SP w Grabowie; Weronika Wawrzyniak – SP w Grabowie; Martyna Piechuta – SP w Piątku; Agnieszka Mrowińska – SP w Piątku; Aleksandra Czerwińska – SP w Piątku; Martyna Kałuża – SP w Piątku; Ewelina Bas – SP w Błoniu; Weronika Miedzińska – SP w Błoniu; Kinga Mucha – SP w Błoniu; Magdalena Stańczyk – SP w Błoniu; Kinga Karlikowska – SP w Siedlcu; Anna Stolarczyk – SSP w Topoli Król.; Oliwia Kuczma – SSP w Topoli Król.
2 grupa – wybrano 15 najlepszych zdjęć,nagrodzono 14 osób:
I miejsce (1) –Emilia Tomczak – SP w Witoni;
II miejsce (1) – Aneta Walaszczak – SP w Grabowie;
III miejsce (3) – Igor Mikołajczyk – SP w Czernikowie;
Natalia Michałowska – SP w Grabowie;
Julia Skalska – SP w Witoni;
Wyróżnienia (9) – Beata Maluga – SP w Grabowie; Martyna Kowalska – SP Nr3 w Łęczycy; Anna Kordysiewicz – SP Nr3 w Łęczycy; Weronika Działek – SP Nr3 w Łęczycy; Weronika Maciejewska – SP w Witoni; Maria Wrzosek – SP Nr4 w Łęczycy; Katarzyna Stańczyk – SSP w Topoli Król.; Weronika Galant – SSP w Topoli Król.; Bogumiła Kowalczyk – SSP w Topoli Król.
3 grupa – wybrano 18 najlepszych zdjęć, nagrodzono 15 osób:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce (3) – Eryk Owczarek – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Żaneta Szkobel – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Kamil Ziober – ZS im.Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy;

III miejsce (4)– Jakub Baranowski – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Patryk Gwardyński – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Kacper Kaczmarek – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Maksymilian Kaźmierczak – ZSP Nr1 w Łęczycy;
Wyróżnienia (8) – Jakub Duczyński – SZP Nr1 w Łęczycy; Dominik Góra – ZSP Nr1 w Łęczycy; Martyna Kowalska – ZSP Nr1 w Łęczycy; Kinga Nowak – ZSP Nr1 w Łęczycy; Paweł Przybylak – ZSP Nr1 w Łęczycy; Milena Przybylak – ZSP Nr1 w Łęczycy; Jakub Łukomski – ZSP Nr1 w Łęczycy; Paula Raczkiewicz – ZSP Nr1 w Łęczycy.


Nagrody zakupiono ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy

Wyniki XII Powiatowego Konkursu Plastycznego na „Hasło promujące czytanie lub bibliotekę”
Prace oceniono w czterech grupach wiekowych / szkolnych: gr.1 klasy I-III SP; gr.2 klasy IV-VI SP; gr.3 gimnazja i klasy VII SP; gr.4 szkoły średnie.
W konkursie udział wzięło 120 osób. Na konkurs wpłynęło 120 prac plastycznych i graficznych w tym 9 prac wykonanych podczas warsztatów grafiki komputerowej.
Nagrody przyznano:
Grupa 1 – (nagród 14)
I miejsce – Jan Lisiecki –SP nr3 w Łęczycy,
Wojciech Łuczak – SP nr4 w Łęczycy,
Maksymilian Romek – SP nr4 w Łęczycy,
II miejsce – Michał Gralak – SP w Piaskach,
Alicja Miłek – SP w Ostrowach,
Eliza Saganiak – SP w Leźnicy Małej,
III miejsce – Julia Olczak – SP nr4 w Łęczycy,
Gabriela Szatkowska – SP w Ostrowach,

Wyróżnienia:
Julia Gralak – SP w Piaskach,
Alicja Łanocha – SP w Leźnicy Małej,
Iga Matczak – SP w Ostrowach,
Szymon Piotrowicz – SP nr4 w Łęczycy,
Antoni Piotrowicz – SP nr4 w Łęczycy,
Martyna Walczak – uczestniczka warsztatów grafiki komputerowej w bibliotece.

Grupa 2 – (nagród 15)
I miejsce – Michalina Banasiak – SSP w Topoli Król.,
Bartosz Łaziński - SP w Starej Sobótce,
Michalina Sierakowska – SP nr3 w Łęczycy,
Antonina Wenerska – SP w Ostrowach,
II miejsce – Natalia Galant – uczestniczka warsztatów grafiki komputerowej w bibliotece,
Małgorzata Jardzioch – SP w Ostrowach,
III miejsce – Adrian Augustyniak – SP w Starej Sobótce,
Kacper Łukomski – SP nr3 w Łęczycy,
Natalia Szczech – SP w Siedlcu,
Wyróżnienia:
Wiktoria Mikołajczyk – SP w Czernikowie,
Jan Sołtysiewicz – SP w Grabowie,
Natalia Wojtczak – SSP w Topoli Król.
Wyróżnienia za oryginalne wykonanie:
Roksana Antczak – SSP w Topoli Król.,
Julita Szczepaniak – SP w Piątku,
Piotr Zatyka – SP nr3 w Łęczycy,

Grupa 3 – (nagród 7)
I miejsce – Jakub Bednarek – SSP w Topoli Król.
II miejsce – Katarzyna Jasińska – SSP w Topoli Król.,
Milena Olejniczak – SSP w Topoli Król.,
III miejsce – Katarzyna Ponikała – SP w Starej Sobótce,
Wyróżnienia:
Natalia Kołodziejczak – SSP w Topoli Król.,
Roksana Konopacka – uczestniczka warsztatów grafiki komputerowej w bibliotece,
Marta Pietrzak – SP nr3 w Łęczycy,

Grupa 4 – (nagród 5)
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Bartosz Klonowicz – ZSP nr1 w Łęczycy,
III miejsce - Kamil Grzywaczewski – uczestnik warsztatów grafiki komputerowej w bibliotece,
Wyróżnienia:
Edyta Góralczyk – ZSP nr1 w Łęczycy,
Piotr Wierzbicki – ZSP nr w Łęczycy.

Nagrody zakupiono ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy

 



admin, 04-12-2017, odsłon: 122

 
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki